Slide background

Zapraszamy na kurs
prawa jazdy kat B

Kurs na prawo jazdy kat. B w Koninie

prawo-jazdy-niska-cena

Prawo jazdy B w Koninie – uprawnienia do kierowania pojazdami do 3,5 t.

Gdzie zrobić „kurs na prawo jazdy?” – oczywiście w  ZDZ Konin

Chcesz zdobyć uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi? Liczy się dla Ciebie czas i skuteczność? Chcesz zdać egzamin szybko i w miarę bezstresowo?
Dobrze trafiłeś!
Zapraszamy na kurs prawa jazdy kategorii B ! Jesteśmy jedną z najlepszych szkół nauki jazdy w Koninie!

 KONIECZNIE ZAPYTAJ  

o możliwość dofinansowania z BUR – możesz obniżyć koszty szkolenia o 90% wartości kursu!

Kursy realizowane są w siedzibie Centrum Kształcenia, ul. Z. Urbanowskiej 9. Jazdy odbywają się na własnym placu manewrowym oraz na ulicach miasta Konina – gdzie zdawany będzie również egzamin.

Kosz uczestnictwa: 2250 PLN/os

W cenie zawarto:

 • szkolenie teoretyczne
 • szkolenie praktyczne
 • szkolenie z I. pomocy przedmedycznej

Do dyspozycji kursantów pozostają:

 • w pełni wyposażona sala dydaktyczna
 • własny plac manewrowy zlokalizowany w bezpośredniej bliskości Sali
 • pracownia multimedialna – stanowisko komputerowe dla każdego uczestnika

Na kursy prawa jazdy zapraszamy szczególnie młodzież uczącą się w konińskich i podkonińskich szkołach: I LO, II LO, III LO, X LO, „Kopernik”, „Górnicza”, „Hutnicza”, CKU, „Budowlanka”.

Istnieje możliwość obniżenia kosztów szkolenia o 90% – dla osób indywidualnch w przypadku skorzystania z dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych. W takim przypadku realny koszt kursu wynosi 225 zł. Informacje na temat dofinansowania dla klientów indywidualnych znajdują się na stronie: https://uslugirozwojowe.arrkonin.org.pl/kwalifikacje/

Firmy mogą uzyskać refundację kosztów szkolenia do 80% – Informacje na temat dofinansowania dla firm znajdują się na stronie: https://uslugirozwojowe.arrkonin.org.pl/dla-firm/

 

Instruktorzy:

 • Waldemar Poniecki

Kursy odbywają się cyklicznie!

 Jak zdobyć prawo jazdy kat. B w kilku krokach: 
 1. Wizyta u uprawnionego lekarza i uzyskanie orzeczenia lekarskiego.
 2. Wizyta w starostwie lub urzędzie miasta (w zależności od miejsca zameldowania) w wydziale komunikacji i złożenie wniosku o wydanie prawa jazdy – PKK (Profil Kandydata na Kierowcę)
  Do wniosku należy załączyć:

  1. Orzeczenie lekarskie,
  2. Aktualną fotografię (rozmiar 35 x 45 mm),
  3. Dowód osobisty,
  4. pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego (dotyczy osób, które jeszcze nie ukończyły 18 lat).

Po złożeniu wniosku urząd nadaje wnioskodawcy numer Profilu Kandydata na Kierowcę (numer PKK). Z reguły numer PKK można otrzymać od ręki albo w ciągu 1-2 dni.

 1. Kurs w szkole jazdy i egzamin.
  PKK pozwala rozpocząć kurs teoretyczny (przepisy ruchu drogowego) i praktyczny (nauka jazdy z instruktorem). Po zakończeniu nauki można zapisać się na termin egzaminu teoretycznego i praktycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego – WORD.
 2. Odbiór prawa jazdy
  Uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu praktycznego w WORD rozpoczyna ostatni, formalny już etap procedury uzyskiwania prawa jazdy kat. B. WORD wysyła informację o wyniku egzaminu do urzędu, w którym złożyliśmy wniosek o wydanie prawa jazdy. Od dnia otrzymania takiej informacji urząd prowadzący sprawę w ciągu 9 dni roboczych przygotowuje dokument prawa jazdy do odbioru.

Informację o tym, czy dokument jest już gotowy do odbioru można sprawdzić w urzędzie lub poprzez stronę info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/sprawdz-status